Bramy kute, bramy przesuwne, bramy otwierane na oścież i bramy - kowalstwo artystyczneBramy Kute

Cieszymy się z okazji zaproponować Tobie usługi z produkcji bram kutych o każdej złożoności wykonania.

Bramy kute

Bramy kute

Baza produkcyjna naszej Spółki znajduje się na Ukrainie, ale już w ciągu ponad 5 lat z pełnym sukcesem wykonujemy wyroby na zlecenie do wielu krajów europejskich. Dość często musimy realizować nie standardowe projekty opracowane przez fachowców w zakresie wzornictwa, które są lub niemożliwie albo zbyt złożone do wykonania, i, odpowiednio, są drogie do zrealizowania przez wiele spółek europejskich. Nasza załoga liczy ponad 40 pracowników, wielu z których mają za sobą dziesiątki lat doświadczenia pracy w tym zakresie i całkiem sprawiedliwie są zaliczane do najlepszych mistrzów z braży kowalskiej naszego kraju.

W naszym katalogu jest przedstawiona duża ilość zdjęć, po przeglądaniu których najprawdopodobniej odnajdziesz wzór, najbardziej pasujący do Twoich potrzeb. Poza tym, specjalnie dla Ciebie możemy opracować projekt indywidualny, szkic kutej bramy, podstawą do której może posłużyć już zrealizowany obiekt lub ukierunkowanie stylistyczne.

Brama Kuta
Brama Kuta №1
Brama Kuta
Brama Kuta №2
Brama Kuta
Brama Kuta №3
Brama Kuta
Brama Kuta №4
Brama Kuta
Brama Kuta №5
Bramy Kute
Brama Kuta №6
Brama Kuta
Brama Kuta №7
Brama Kuta
Brama Kuta №8
Bramy kute 9
Bramy kute №9
Bramy kute 10
Bramy kute №10
Bramy kute 11
Bramy kute №11
Bramy kute 12
Bramy kute №12
Bramy kute 11
Bramy kute №13
Bramy kute 14
Bramy kute №14
Bramy kute 15
Bramy kute №15
Bramy kute 16
Bramy kute №16
Bramy kute 15
Bramy kute №17
Bramy kute 18
Bramy kute №18

W zaleźności od zasady otwierania wszyskie kute bramy mogą cyć podzielone na trzy grupy:

  • bramy otwierane na oścież;
  • bramy przesuwne;
  • bramy sekcyjne

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne

Podstawą podobnej bramy jest szkielet, skrzydło i przeciwaga, ostatnia często niewidoczna od zewnątrz. Ten typ bramy obowiązkowo przewiduje zainstalowanie różnych elementów: szyny, rolek, prowadnic… Zazwyczaj do podobnych wyrobów jest podłączany zespół mechanizmów samoczynnych. Na życzenie Zleceniodawcy brama jest ozdabiana portalem, w którym można umieścić monogram z inicjałami właściciela.

Brama, otwierana na oścież

W większości przypadków, brama otwierana na oścież jest produkowana z dwóch jednakowych skrzydeł, podstawa których służy szkielet, wewnątrz którego są umieszczane skrzydła. W odróżnieniu od bramy przesuwnej, po jej zainstalowaniu podobna brama jest w całości funkcjonalną i do niej nie trzeba kupować dodatkowe elementy lub zespoły mechanizmów samoczynnych. Kiedy człowiek zastanawia się nad wyborem typu bramy, pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę, jest to wygoda jej otwierania. Na przykład, jeżeli masz otwór do bramy przesuwnej o wielkości 4 m należy uwzględnić, że w stanie otwartym brama razem z przeciwwagą odjedzie na 6 m w strone – czy istnieje dla tej bramy realną podobna możliwość? Z kolei, brama otwierana na oścież wymaga miejsce dla wolnego otwierania, więc stawić samochód w odległości bliższej niż 2-2.5 m do bramy, stanowczo nie zalecamy.

Brama sekcyjna

Bramy tego typu są dość rzadko spotykane, ale czasami innego wariantu nie da się zrealizować. Brama tego typu jest wybierana w przypadku, gdy pocesja nie dysponuje miejscem zarówno do przesuwania w bok, tak i do otwierania skrzydła bramy na oścież. Wtedy brama jest produkowana z dwóch jednakowych części, z kolei każda z nich, dzieli się jeszcze na dwie części. W ten sposób, powstaja konstrukcja, przypominająca wyglądem harmonijkę. Podstawową zaleta tego typu bramy jest jej kompaktowość, przy otworze o wielkości 4 m, do otwierania jest potrzebny tylko 1 m.

Wartość kutej bramy

Wartość kutej bramy w każdym przypadku jest ustalana indywidualnie, na tworzenie wartości ma wpływ szereg czynników:

  • wymiary gabarytowe bramy;
  • złożoność produkcji (ilość kutych elementów);
  • typ bramy (przesuwna, otwierana na oścież, sekcyjna);
  • rodzaj materiału poszycia bramy (metal, poliwęglan, drewno.).

W niektórych przypadkach waga bramy może stanowić więcej, niż 500 kg i przy jej montażu trzeba korzystać z urządzeń manipulacyjnych.

Bramy wjazdowe kute

Polecane rozdziały do obejrzenia: